MŠ- Projekt Neon- 2. b- Delavice “Varni, močni in svobodni”

Nazadnje spremenjeno 7.3.2022 , ob 19:04 Urejal: Nives Kozelj

Drugošolci se v letošnjem šolskem letu v okviru    PROJEKTA NEON          seznanjamo s programom NEON. Učence osveščamo o osnovnem sporočilu programa »Varni, močni in svobodni brez nasilja«, in sicer, da nasilje nikoli ni pravi način za ravnanje v medosebnih odnosih in da imamo vsi ljudje pravico, da smo varni, močni in svobodni.

V okviru projekta NEON so se nam pridružile tudi učiteljice dodatne strokovne pomoči z namenom, da bi učence naučile, kako se zaščititi pred različnimi oblikami nasilja in kako se odzvati nanje ter kako ravnati, da tudi sami ne bi povzročali nasilja. Izvedle so delavnice, ki so bile učencem zanimive, saj so predstavile vsakodnevne konflikte, predvsem pa smo veliko časa namenili reševanju konfliktov in prepoznavanju čustev in občutkov, ki se nam ob tem porajajo.

Objavljeno: 6 marca 2022 , Avtor: Nives Kozelj