H: 1.-5. r – Velikonočne delavnice

Nazadnje spremenjeno 6.4.2022 , ob 22:17 Urejal: Maruša Krnc

V sredo, 6. aprila 2022, so POŠ Hotič obiskale starejše občanke iz Litije, Hotiča in Hrastnika. A tudi tokrat niso prišle le na klepet in kavo, pač pa je bil njihov obisk zelo aktiven. S seboj so namreč pripeljale poln prtljažnik različnega likovnega materiala in z našimi učenci izvedle ustvarjalne delavnice. Obiskale so nas namreč štiri dame, ki so aktivne članice Društva U3 Litija in Šmartno ter Društva upokojencev Litija. Ga. Ivica Kos, ga. Helena Čebela, ga. Rozalija Repovž in ga. Milena Dimec so nam s svojo energijo in srčnostjo prav popestrile dopoldan in z njihovo pomočjo smo postali pravi mali umetniki. Četrtošolci in petošolci so pod budnim očesom ge. Ivice in ge. Helene šivali velikonočno dekoracijo iz filca. S tem so se srečali prvič, a jim je šlo delo več kot odlično od rok. Učenci 1. triade pa so z go. Mileno in go. Zali izdelali zajčka kot knjižno kazalo in košarico za pirh. Nato pa so čisto vsi učenci naše šole izdelali še “pocukrano dekoracijo”. Dopoldan je prehitro minil in učiteljice smo se že dogovorile za delavnice tudi v naslednjem šolskem letu.   

Delavnice so bile izvedene v okviru projekta prenašanja znanj in veščin starejših na mlajše generacije. Seveda pa ob tem ne smemo zanemariti pomena medgeneracijskega druženja.                                                                                                                                                                                                   

   

Objavljeno: 6 aprila 2022 , Avtor: Maruša Krnc