KD: 4. in 5. razred: Slovenski šolski muzej in ogled Ljubljane

Nazadnje spremenjeno 26.4.2022 , ob 14:07 Urejal: alenka.zupancic

Učenci 4. in 5. razredov podružničnih šol iz Hotiča, Vač, Jevnice in Kresnic so imeli 26. aprila kulturni dan. Četrtošolci so v Slovenskem šolskem muzeju spoznavali šolo od njenih začetkov do današnjih dni. Pri uri lepopisja so se preizkusili v pisanju s peresom, kakršnega so uporabljali učenci pred drugo svetovno vojno. Ugotovili so, da je bil pouk v preteklosti precej drugačen, kot je danes.

Učenci petih razredov so ogled mesta začeli v parku Zvezda. Poučili so se o življenju prebivalcev Ljubljane v starem in srednjem veku. Ustavili so se ob ostankih iz obdobja rimske Emone ter spoznavali življenje ljudi pred 2000 leti. Sprehodili so se po ulicah srednjeveške Ljubljane, občudovali srednjeveške hiše in druge pomembne zgradbe našega glavnega mesta: Magistrat, NUK, Slovensko filharmonijo, Parlament, Stolnico in glavno ljubljansko tržnico. Ljubljanico so prečkali po Mesarskem in Čevljarskem mostu. Ogled mesta so zaključili na Prešernovem trgu.

Objavljeno: 26 aprila 2022 , Avtor: Elizabeta Bučar