MŠ_1. razred_ROBINZONSKA NOČ IN GOZDNA ŠOLA

Nazadnje spremenjeno 1.6.2022 , ob 10:18 Urejal: alenka.zupancic

V četrtek, 27. 5. 2022, smo se učenci 1. a in 1. b razreda zbrali v Ponovičah pred starim sokolskim domom.

Vsi smo bili v pričakovanju spanja v naravi v šotorih in spoznavanja gozda in narave.

Vso prtljago smo naložili na traktorsko prikolico in se peš odpravili proti Cirkušam, na kmetijo  Pr´ Korpar.  Ob poti smo iskali predmete, ki so nam dajali namige, da smo na pravi poti.

Dan je bil zelo topel in sončen in bilo je zelo prijetno hoditi po gozdu v senci.

Na vhodu na posestvo smo vstopili v gozdno palačo. Čevlje  in nogavice smo sezuli in se bosi odpravili na gozdno jaso, kjer nas je pričakala gospa Dunja.

Koliko je bilo smeha, pa malo jamranja tudi, ker to pomlad še nismo hodili bosi veliko po travi na šolskem igrišču.

Vsi smo vse zmogli in prišli na naš pričakovani cilj.

Tam pa se je naša dogodivščina šele dobro začela. Kako je vse potekalo in kaj vse smo doživeli, pa naj vam pokažejo fotografije in video filmček.

Učenci in učiteljice 1. razredov

Začetek poti izpred Sokolskega doma v Ponovičah

Zgradili smo taborne ognje in si pripravili večerjo

Pa s penicami smo se posladkali