MŠ_4.razred: Slovenski šolski muzej

Nazadnje spremenjeno 24.5.2022 , ob 15:51 Urejal: Ines Štaut

V petek, 20. 5. 2022, smo imeli četrtošolci kulturni dan. Z avtobusom smo se odpeljali v Ljubljano, kjer smo si ogledali Slovenski šolski muzej.

Na muzejski učni uri so učenci na lastni koži začutili vzdušje nekdanje šole. Preko dramske igre so doživeli pouk, kakršnega so imeli šolarji v preteklosti (leta 1900). Dobili so vpogled v šolski vsakdan učenca ljudske šole na podeželju v času Avstro-Ogrske monarhije.

Sprehodili smo se tudi po muzejskih prostorih, kjer so nam predstavili razvoj šolstva, ogledali smo si stare predmete, šolske pripomočke in fotografije.

Učenci so muzej zapustili z bogato izkušnjo in spoznanjem, da se je šolanje v preteklosti zelo razlikovalo od današnjega ter da obiskujejo učencem prijazno šolo.

Objavljeno: 24 maja 2022 , Avtor: Ines Štaut