MŠ_POŠ_Vače_7_KD Muljava, Jurčičeva domačija

Nazadnje spremenjeno 19.5.2022 , ob 18:49 Urejal: Darja Kokalj

V petek, 13. 5. 2022, smo se s sedmošolci odpravili proti Dolenjski. Svežina zelenečega majskega dne nas je pripeljala na Muljavo. Tam smo si ogledali Jurčičevo rojstno hišo in skedenj. Prisluhnili smo doživetemu pripovedovanju naše vodičke, ki nas je z melodijo glasu pripeljala v Jurčičevo otroštvo – na zapeček v izbi. Spoznali smo kmečko življenje 19. stoletja in veliko poimenovanj za predmete, ki jih danes skoraj ne uporabljamo več. Na koncu so se učenci preizkusili v dramski igri in komentatorskem novinarstvu v Jurčičevem letnem gledališču. Na povratku smo se peljali še skozi znamenito Višnjo Goro, prizorišče kozlovske sodbe, se ustavili pred muzejem Kranjske čebele (nekdaj je bila to tudi Jurčičeva šola) ter se polni novih vtisov in doživetij vrnili v Litijo.

Štala
Letno gledališče_krog