Finale državnega tekmovanja v atletiki_Anže 8. v državi

Nazadnje spremenjeno 10.6.2022 , ob 14:35 Urejal: alenka.zupancic

8. 6. 2022  je na atletskem stadionu Poljane v Mariboru potekalo finale državnega tekmovanja v atletiki za osnovne šole. Med 20 najboljših tekačev na 600 m v Sloveniji med mlajšimi učenci se je z dobrim rezultatom s področnega tekmovanja v Hrastniku uvrstil tudi učenec 7. razreda naše šole, Anže Zabukovec. V zelo močni konkurenci je zasedel odlično 8. mesto v državi in še za 2 sekundi izboljšal svoj rezultat s področnega tekmovanja. V cilj je pritekel s časom 1:40.08. Glede na to, da je Anže sicer nogometaš in z nastopi na atletskih tekmovanjih nima izkušenj, je to izjemen dosežek.

Anžetu čestitamo za zelo uspešno zastopanje naše šole in mu želimo še veliko športnih uspehov!

       

  

Objavljeno: 8 junija 2022 , Avtor: Petra Kobe