Delo z nadarjenimi učenci

Nazadnje spremenjeno 16.9.2019 , ob 19:42 Urejal: anita.mirjanic

PROGRAM ZA NADARJENE UČENCE 2019 / 2020

OŠ Gradec ponuja dodatne vsebine iz področja športa, naravoslovja, jezikoslovja, družboslovja in umetnosti. 

OŠ Gradec pri učencih krepi tudi veščino empatije do sočloveka, živali in okolja, ekološko zavest, humanitarne akcije in dobrodelnost.

  • Vsebine so namenjene VSEM učencem od 5. do 9. razreda. Učenci se prijavijo pri učitelju, ki je nosilec vsebine.
  • Cilji posameznih vsebin so objavljene na oglasni deski za nadarjene učence v avli MŠ.

Za učence, ki so evidentirani kot nadarjeni učenci velja:

  • učenci 6. in 7. razreda izberejo 3 vsebine in se udeležijo 2 tekmovanj.
  • učenci 8. in 9. razredov izberejo 3 vsebine in se udeležijo 3 tekmovanj.

Namesto tekmovanj lahko učenec izbere: BRALNO ZNAČKO (slovenska, angleška, nemška bralna značka), AKTIVNO SODELOVANJE V EKOLOŠKIH AKCIJAH ŠOLE, SODELOVANJE V HUMANITARNIH DEJAVNOSTIH ŠOLE, SODELOVANJE V AKCIJAH PROSTOVOLJSTVA IN DOBRODELNOSTI.

PODROČJE VSEBINA IN NOSILEC PROGRAMA ČAS IZVEDBE
ŠPORT

 

RAFTING (8 IN 9. RAZRED)

 

Učitelji: Tjaša Končina, Petra Kobe in Srečko Somrak.

Pomlad 2020.

 

OBISK OLIMPIJSKEGA MUZEJA V LJUBLJANI IN PREDSTAVITEV SODOBNEGA ŠPORTA – RUGBY (OD 5. DO 9. RAZREDA)

 

Učitelji: Tjaša Končina, Petra Kobe in Srečko Somrak.

 

Jesen 2019.

JEZIKOSLOVJE

OGLED 35. SLOVENSKEGA KNJIŽNEGA SEJMA (OD 5. DO 9. RAZREDA, TUDI POŠ)

 

Učiteljici: Alenka Zupančič in Tjaša Lemut Novak.

26.11.2019 –  1.12.2019

 

NOČ POD ZVEZDAMI (OD 5. DO 9. RAZREDA, TUDI POŠ)

 

Učiteljici: Tjaša Lemut Novak in Alenka Zupančič.

24. 9. 2019

 

OBELEŽITEV 80 LETNICE 1. RISANKE TOM & JERRY – PUSS GETS THE BOOT (DEJAVNOST JE NAMENJENA LE UČENCEM 5. RAZREDOV, TUDI POŠ)

 

Učitelji: Saša Setničar Jere (POŠ Jevnica), Luka Lavrin (POŠ Kresnice), Irena Kokalj (POŠ Vače), Tjaša Lemut Novak (MŠ).

Februar 2020.

NARAVOSLOVJE

SEJEM NARAVA ZDRAVJE (OD 7. DO 9. RAZREDA, TUDI POŠ VAČE)

 

Učitelja: Anita Mikša in Jernej Grdun.

Med 23. 10 in 25. 10. 2019.

 

OBISK VODOMČEVE UČILNICE V GROSUPLJEM (8. IN 9. RAZRED, TUDI POŠ VAČE)

 

Učitelja: Anita Mikša in Jernej Grdun.

25. 9. 2019

 

OBISK DOGODKA DAN OČARLJIVIH RASTLIN V LJUBLJANI (OD 6. DO 9. RAZREDA, POŠ VAČE)

Učitelj: Jernej Grdun.

Maj 2020

 

VIKEND ZA NADARJENE – obnovljivi viri.

Učitelj: Uroš Rozina.

 

 

UMETNOST

GLASBENA KOMPOZICIJA

 

Učiteljica: Ana Tori.

Oktober / november 2019.

 

OGLED MLADINSKE OPERE Snežna kraljica.

Učiteljica: Ana Tori.

December 2019.

 

*število učencev je omejeno (15).

 

SLIKARSKE UMETNINE (sodelovanje v likovnih natečajih).

Učiteljica: Maria Primožič.

V okviru likovnih ur (redni pouk, obvezni in neobvezni izbirni predmeti) in domače likovne naloge.
DRUŽBOSLOVJE

TRI DNEVNA EKSKURZIJA V RIM (8. in 9. RAZRED, TUDI POŠ VAČE)

 

Učiteljici: Anita Mirjanić in Manca Poglajen.

Junij 2020.
 

TEČAJ RETORIKE za učence 8. in 9. razreda.

Učiteljica: Anita Mirjanić.

Oktober 2019.

 

OGLED VOJAŠKEGA MUZEJA PIVKA IN VOJAŠKEGA MUZEJA TABOR – LOKEV (OD 7. DO 9. RAZREDA, TUDI POŠ)

 

Učiteljica: Anita Mirjanić.

23. 11. 2019

 

Projekt AKTIVNO DRŽAVLJANSTVO (8. IN 9. RAZRED, TUDI POŠ)

 

Učiteljica: Anita Mirjanić.

December 2019.

MEDNARODNA IZMENJAVA

IZKUSI ERASMUS +

Učiteljica: Anja Knežević.

September 2019 do maj 2020.

NARAVOSLOVJE

NARAVOSLOVNI VIKEND RAZISKOVALEC SEM NA POŠ VAČE (UČENCI DRUGE TRIADE)

 

Aktiv naravoslovnih učiteljev.

Maj 2020.

SOCIALNE VEŠČINE

TRENING SOCIALNIH VEŠČIN

 

Učiteljice: Katarina Poglajen, Mateja Troha in Maja H. Gorički.