POŠ H_1.-5. r: Novoletne delavnice z U3 Litija in Šmartno

Avtor: | 29. 11. 2023 | Zgodilo se je

POŠ Hotič že nekaj let aktivno sodeluje z Univerzo za tretje življenjsko obdobje Litija in Šmartno. Izjemno pomemben del njihovega programa je namreč tudi medgeneracijsko sodelovanje. Vsakokrat se odzovejo našemu vabilu in prenašajo svoja rokodelska znanja in veščine na mlajše generacije. Tokrat so nas aktivne upokojenke obiskale že v prednovoletnem času. V ponedeljek, 27. novembra 2023, smo z velikim veseljem medse sprejeli go. Mileno Dimec, go. Ivico Kos, go. Vido Lukač in go. Bojko Drnovšek. Povabili smo jih v zbornico na kavico in zajtrk ter obvezen klepet, nato pa pospremili v učilnice, kjer so z učenci ustvarjale novoletne voščilnice. Ga. Bojka je prevzela skupino prvošolčkov in ustvarili so Božičkove kapice. Drugošolci in tretješolci so z go. Mileno izdelovali voščilnice v obliki dlani, ga. Ivi in ga. Vida pa sta z učenci 4. in 5. razreda ustvarjali voščilnice iz naravnih materialov. Ustvarjalno dopoldne v družbi nasmejanih upokojenk je čisto prehitro minilo. Vzdušje v šoli je bilo že povsem praznično, saj se je iz učilnic slišala tudi božična glasba. Kako nestrpno že pričakujemo veseli december!