POŠ V in MŠ_OPZ in MPZ_Medobčinska pevska revija

Avtor: | 17. 03. 2024 | Nekategorizirano, Zgodilo se je

V petek, 15. 3. 2024, je v OŠ Litija potekala Medobčinska revija otroških in mladinskih pevskih zborov občin Litije in Šmartno pri Litiji. Z naše šole sta se predstavila dva zbora: mlajši OPZ matične šole z zborovodkinjo Nives Koželj in pevci mladinskega zbora POŠ Vače pod mentorstvom zborovodkinje Ane Tori. Oba zbora sta se predstavila s tremi pesmimi. Otroški glasovi naših najmlajših učencev so prijetno zazveneli ob klavirski spremljavi Ane Tori.  Pevce predmetne stopnje pa je z odlično spremljavo podprl pianist Tilen Bajec. Njegovo mojstrsko obvladovanje črno-belih tipk je prav posebej pohvalil strokovni spremljevalec revije, g. Tomaž Pirnat. Starejši pevci so se spopadli s pravim izzivom – in ga zmogli premagati. Na reviji so zapeli v okrnjeni zasedbi, odsotnih je bilo kar 22 % zbora, vendar se niso pustili zmesti tistim smešnim metuljčkom v trebuhu in so suvereno odpeli pripravljeni program.

Mentorici: Ana Tori in Nives Koželj