POŠ H_1.-5. r: Tekli na dobrodelnem teku HOP NA GRAD

Avtor: | 22. 04. 2024 | Zgodilo se je

V nedeljo, 21. aprila 2024, je tudi vreme dalo svojo podporo dobrodelnosti. Zbudili smo v prekrasno sončno jutro in nasmejanih obrazov se nas je 18 hotiških tekačev zbralo pred Pediatrično kliniko v Ljubljani. Oblečeni v modre majice OŠ Gradec smo si pripeli štartne številke in se skupaj s starši odpravili na prireditveni prostor. Udeležili smo se namreč 6. teka Hop na Grad, ki je dobrodelne narave. Na tekaškem dogodku se s štartninami in z donatorskimi sredstvi pomaga otrokom, ki se zdravijo na omenjeni pediatrični kliniki. Po uvodnem pozdravu prirediteljev in glasbenem nastopu pevca  Dejana Dogaja je ogrevanje za tek vodila slovenska smučarka Ilka Štuhec. Nato pa so tekaški dogodek otvorili najmlajši udeleženci. V spremstvu svojih staršev so suvereno pretekli 200 m. Sledila je skupina šolarjev, starih od 5 do 7 let, ki so ob Pediatrični kliniki Ljubljana pretekli 400 m. V tej veliki množici tekačev so v modrih majicah ponosno tekli naši prvošolčki Varja, Črt, Jakob in Liam. Takoj za njimi je štartno črto pretekla skupina šolarjev, starih od 8 do 10 let, ki so z lahkoto premagali 600 m. Tudi tu je naša šola imela svoje predstavnike: Enjo, Tijo, Mašo, Sofijo, Marijo, Brino, Žigo L., Žigo N., Luko, Najo, Zojo, Jaroša ter šestošolko Evelin. Po njihovem prihodu v cilj smo izkoristili možnost fotografiranja z Ilko, nato pa se ponosni in zadovoljni vrnili k svojim staršem, ki so nas spodbujali ob tekaški progi.