Tekmovanje za osnovnošolce s področja GEOGRAFIJE

Avtor: | 26. 04. 2024 | Nekategorizirano, Zgodilo se je

V šolskem letu 2023/2024 se je tekmovanja s področja geografije udeležilo 18 učencev iz 7., 8. in 9. razreda. Za tekmovanje je predpisan seznam virov in literature. Letošnja tema se je nanašala na zavarovana območja.

Posamezni stopnji tekmovanja sta bili izvedeni:

• šolska stopnja tekmovanja v torek novembra 2023, ob 13. uri,
  • državna stopnja tekmovanja v soboto aprila 2024, ob 9. uri.

Tekmovanji sta sestavljeni iz obveznega pisnega dela na šolski stopnji ter obveznega pisnega in terenskega dela na državni stopnji. Šolska stopnja je sestavljena iz sklopa A (obča in regionalna geografija) in sklopa B (vsebine iz virov in literature); na državni stopnji je dodan še sklop C (terenski del tekmovanja).

8 učencev je na šolski stopnji doseglo bronasto priznanje (Svit Bajec, Vid Ziherl, Tjaš Dorn Vehovec, Zoja Potisek, Anja Miklič, Jernej Bregar, Matic Gorenc, Johana Jelnikar Artenjak). Učenka Johana Jelnikar Artenjak se je uvrstila na državno tekmovanje, kjer je osvojila zlato priznanje.

Vsem dobitnikom priznanj iskrene čestitke.

Mentorica: Vesna Vilčnik