POŠ H: 1.-5. r: Gledališki abonma: Pika in gusar Val

Avtor: | 20. 11. 2023 | Zgodilo se je

Tudi v letošnjem šolskem letu smo našim učencem ponudili abonma dveh gledaliških predstav, ki si ju vedno z velikim veseljem ogledajo. Tokrat smo izbrali ponudbo gledališča ZEP – Zavod Enostavno prijatelji. V četrtek, 9. novembra 2023, smo gledališčnike že gostili v naši šoli. Učilnico 1. in 3. razreda smo spremenili v gledališko dvorano ter z bučnim aplavzom pozdravili Piko in Vala na pomorski pustolovščini. Pogumni gusar Val je namreč našel strgan starodaven zemljevid, ki vodi do otoka zakladov. Medtem ko je iskal njegov manjkajoči del, mu je načrte prekrižala najmočnejša, najzabavnejša in najpogumnejša punca na svetu, Pika Nogavička. Gusar Val in Pika sta s plesnimi in z glasbenimi vložki popestrila predstavo ter hkrati animirala učence, da so tudi oni peli in plesali z njima. Predstava, ki je bila nagrajena na piranskem festivalu Zrno soli, je prehitro minila in veselje učencev, Pike in Vala ob uspešno najdenem zakladu je bilo nepopisljivo ter hkrati zelo bonbončkasto sladko.