Regijsko tekmovanje v šahu

Avtor: | 4. 12. 2023 | Zgodilo se je

OŠ Gradec je bila v petek, 1. 12. 2023, gostiteljica področnega prvenstva v šahu za osnovne šole. Na tekmovanju je poleg domače OŠ Gradec nastopilo še 5 šol iz Zasavja, in sicer učenci iz OŠ Šmartno pri Litiji, OŠ Toneta Okrogarja iz Zagorja, OŠ Ivana Kavčiča z Izlak, OŠ Trbovlje in OŠ Tončke Čeč iz Trbovelj.
Na tekmovanju je skupaj nastopilo 31 učencev (od tega kar 17 učencev naše  šole).
Učenci so bili razdeljeni v 6 kategorij, ločenih po spolu in starosti. Zajetih je bilo vseh 9 razredov. V kategoriji U9 se je tekmovanje zaključilo na tej ravni. V  ostalih kategorijah so učenci, ki so zasedli prva tri mesta oziroma v kategoriji fantov U15 prva štiri mesta, napredovali na državni nivo tekmovanja,  ki bo v mesecu januarju v Mariboru.
 Najboljši rezultati po kategorijah so sledeči:
U9 fantje: 2. mesto Rok Cirar (MŠ Gradec) in 3. mesto Luka Peterka ( PŠ Hotič)
U9 dekleta: 1. mesto Lara Cirar (MŠ Gradec) in 2. mesto Sara Žakelj (PŠ Hotič)
U12 dekleta:  2. mesto Valentina Debevec (MŠ Gradec – uvrstitev na državno prvenstvo)
U12 fantje: 2. mesto Izak Japić (MŠ Gradec – uvrstitev na državno prvenstvo)
U15 dekleta: Žal nismo imeli predstavnice.
U15 fantje: 2. mesto Matic Gorenc (MŠ Gradec), 3. mesto Filip Izlakar (MŠ Gradec), 4. mesto Žan Reisp (POŠ Vače)
                   Vsi trije so se uvrstili na državno prvenstvo v Mariboru.
Iskrene čestitke vsem nastopajočim!
Mentor šaha na šoli: Matej Bajde