Escape CLASSroom 2019 – …

Avtor: | 5. 12. 2023 | Projekti

PROJEKT: ESCAPE CLASSROOM

Sodelujoči učiteljici: Tjaša Lemut Novak, Astrid Žibert

Znanje je vrednota. Je edino bogastvo, ki nam ga nihče ne more vzeti.

Si lahko predstavljate, da ste zaklenjeni v sobi, iz katere vas lahko reši samo in zgolj vaše znanje? Si upate preizkusiti?

Escape Classroom je zasnovan kot večletni projekt. V letošnjem šolskem letu bodo v okviru projekta potekale naslednje aktivnosti:

• priprava prostora (sobe pobega) v izbrani učilnici;
  • priprava vzorcev nalog za Escape Classroom;
  • videoposnetek kot predstavitev za starše;
  • predstavitev (testiranje) Escape Classrooma;
  • uporaba pri pouku.

CILJI:

• Medpredmetno povezovanje učiteljev na predmetni stopnji.
  • Izdelava sobe pobega, ki vključuje naloge različnih predmetnih področij.
  • Inovativni pristop k usvajanju, utrjevanju ter nadgradnji znanja učencev.
  • Krepitev socialnih veščin.
  • Sodelovanje s starši.

V šolskih letih 2019/20 in 2020/21 so bile pripravljene naloge in načrt sobe pobega.

Ob koncu šolskega leta 2020/21 smo pripravili virtualni Escape CLASSroom, da bi bile počitnice zanimivejše.

Juhuhu, počitnice so tu!

Kako je fino biti na počitnicah. Če pa si tudi ti malo podoben Matildi, te vabimo, da greš namesto na tabor, morje, bazen … še malo za računalnik. Razmigaj možgančke in obišči Escape CLASSroom.

Matildina največja želja je bila oditi v šolo. Med zaprtjem šol smo si vsi, učenci, učitelji in starši, želeli, da bi lahko šli v šolo. V tej želji smo ji podobni, v marsičem pa se od nje tudi razlikujemo.

S klikom na povezavo jo lahko bolje spoznaš in ji pomagaš pobegniti iz učilnice.

POVEZAVA

Na escapeclassroom@yahoo.com nam lahko sporočite, kako uspešni ste bili pri reševanju, ali pa predlagate temo za novo virtualno sobo pobega.

Ekipa VAT

V šolskem letu 2021/22 smo pospešeno pripravljali sobo pobega. Opremili smo jo s pohištvom, slikami, knjigami in z vsemi ostalimi pripomočki, ki bodo potrebni za pobeg iz sobe. Pri delu so nam pomagali nekateri učitelji OŠ Gradec, Sašo Jovanovič in Makplast – Tomaž Mahkovec, s. p.

V šolskem letu 2022/23 načrtujemo otvoritev sobe pobega. Si upaš poskusiti?

V ŠOLSKEM LETU 2022/2023 JE V ESCAPE CLASSROOM VSTOPILO MNOGO SKUPIN (učencev, učiteljev, drugih obiskovalcev), NAJUSPEŠNEJŠI MED NJIMI SO TUDI IZSTOPILI/POBEGNILI.

Nekaterim smo ‘ključavničarji‘/‘game masterji’ pomagali izstopiti na vhodnih vratih.

Vsi obiskovalci so poleg šolske ure v učilnici pobega (za pobeg je namreč na voljo 45 minut oziroma ena šolska ura malo drugače), vpogleda v življenje Antona in Tereze Gradovšek v letu 1976 ter mnogih novih izkušenj sodelovanja in povezovanja bili na koncu bogatejši tudi za skupinsko fotografijo pred novo izkušnjo in po njej.

V ŠOLSKEM LETU 2023/2024 BOSTE V ESCAPE CLASSROOM LAHKO VSTOPALI S POMOČJO PRIJAVE V BOOKINGS TAKO MLADI KOT MALO MANJ MLADI (berite: učenci ter nekdanji učenci/starši/krajani).

Več informacij prejmete konec septembra 2023.

Ob koncu koledarskega leta bomo Escape CLASSroom zaprli in za vse vas pripravili novo postavitev, ki bo na voljo – kot nagrada (natečaji, tekmovanja itd.) – že v tem šolskem letu. Vsi ostali pa boste na obisk nove postavitve preko sistema Bookings morali počakati do prihodnjega leta.

Kaj pravite? Si upate vstopiti? Zmorete pobegniti?

Se vidimo – na Bevkovi 3 v U3!