Tekmovanje Glasbena olimpijada 2023/24

Avtor: | 3. 01. 2024 | Tekmovanja

Tekmovanje GLASBENA OLIMPIJADA zajema široko znanje in veščine s področja glasbene umetnosti. Pri učencih spodbuja ustvarjalnost, širi glasbena obzorja in krepi izvajalsko prakso.

Učenec – tekmovalec – pred samo izvedbo tekmovanja ustvari avtorsko skladbo, ki jo na dan tekmovanja izvede, prav tako pa se preizkusi kot pevec solist ter izkaže glasbeno-teoretična znanja.

Naloge za vse ravni tekmovanja pripravi državna tekmovalna komisija Akademije za glasbo in Glasbene mladine Slovenije.

Izdelke na šolskem tekmovanju ovrednoti tričlanska komisija, ki jo sestavljajo učitelji OŠ Gradec, na državnem tekmovanju pa državna tekmovalna komisija.

Priprave na tekmovanje potekajo pri učiteljici Ani Tori v okviru interesne dejavnosti glasbena olimpijada ali po dogovoru z učenci: MŠ – učilnica 14 (sreda, 7. šolska ura).

Šolsko tekmovanje: 7. 2. 2024

Državno tekmovanje: 9. 3. 2024

Mednarodno tekmovanje (Ciper): 18.-21. 4. 2024 (tekmovalca, ki na državnem tekmovanju dosežeta 1. in 2. mesto ter zlato priznanje)