Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice

Avtor: | 4. 01. 2024 | Projekti, Zgodilo se je

Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice

• OŠ Gradec, Litija, je med 154 šolami, ki so vključene v projekt.
  • Sodelujemo s partnersko šolo: Osnovno šolo Antona Mihanovića, Klanjec.

Cilji:

• spodbujanje interesa za knjižno besedo,
  • spodbujanje branja,
  • spoznavanje hrvaške otroške književnosti, jezika in kulture,
  • spoznavanje znamenitosti kraja partnerske šole,
  • izmenjavanje izkušenj z vrstniki iz sosednjih držav,
  • razvijanje bralne pismenosti (motiviranost za branje, krepitev besedišča, razvijanje bralne tehnike, razumevanje prebranega, razvijanje kritičnega branja in mišljenja),
  • izboljšanje veščin in sposobnosti javnega nastopanja.

Prijatelji iz OŠ Antona Mihanovića, Klanjec, so nam poslali božično-novoletna voščila. Zelo smo se jih razveselili. Zanimivo nam je bilo brati voščila v hrvaškem jeziku. Takoj smo jim odpisali. Iz OŠ Gradec so na Hrvaško odpotovala pisma k 21 učencem: Moniki, Klari, Mii, Viti, Nadii, Ivoni, in še eni Ivoni, Loti, Emi, Katji, Leoni in Lari ter k Marku, Bornu, Martinu, Jakovu, in še enemu Jakovu, Filipu, Leonu, Janu in Luku.

Prebrali smo še knjige: Poljska miš in mestna miš, Trije prašički, Čriček in mravljica ter druge basni, Ptice … Da nam je bilo prebiranje knjig še zanimivejše, se nam je v razredu pridružil morski prašiček Thor, ki je bil naš nekritični in zvesti poslušalec in odličen motivator.