POŠ_1.-5. razred_TD_Muzej pošte in telekomunikacij

Avtor: | 7. 03. 2024 | Zgodilo se je

Sreda, 6. 3. 2024, je bila za učence od 1. do 5. razreda nepozabna, saj so se odpravili na poučen obisk v Muzej pošte in telekomunikacij v Polhovem Gradcu. Bogat zaklad zgodovine komunikacije je za mlade radovedneže ponudil neprecenljivo izkušnjo in priložnost za raziskovanje ter učenje. Učenci so prispeli z nestrpnostjo in radovednostjo, ki so ju občutili še posebej ob vstopu v muzejske prostore. Sprejela sta jih prijazna muzejska vodiča, ki sta skupaj z njimi stopila na pot raziskovanja. Najprej so se znašli v času, ko so ljudje za komunikacijo uporabljali pisemske golobe. Otroci so sodelovali v igri, kjer so si med seboj posredovali sporočila, nato pa so odkrivali, kako so pisemske golobe uporabljali v preteklosti. Sledilo je razburljivo potovanje skozi zgodovino poštnih vozil. Otroci so lahko občudovali stare poštne kočije in si predstavljali, kako bi se bilo voziti v eni izmed njih. Muzej je omogočil tudi interaktivno izkušnjo, saj so otroci lahko sedeli v repliki starodobnega poštnega vozila in izkusili, kako je bilo potovati z njim. Največje navdušenje je bilo zagotovo ob razstavi starih telefonskih aparatov. Učenci so se čudili velikosti in obliki starih naprav ter se zabavali ob posnemanju, kako so ljudje v preteklosti uporabljali telefone. Nekateri so prvič videli tudi telefonsko centralo in se čudili, kako so se ljudje nekoč povezovali med seboj. V nadaljevanju so se naučili o razvoju telekomunikacije in kako so se spremenile naprave skozi čas. S pomočjo interaktivnih eksponatov so lahko sami preizkusili stare telefonske sisteme in se preizkusili v vlogi telefonskih operaterjev. Po ogledu muzejskih zbirk so mlajši učenci na delavnici izdelali poštni žig, starejši pa poštni rog.

Ob koncu obiska so se učenci zahvalili muzejskemu osebju za nepozabno doživetje. Obisk Muzeja pošte in telekomunikacij je zagotovo pustil trajen vtis na mlade obiskovalce ter jih navdal s spoštovanjem do razvoja komunikacije skozi zgodovino.