MŠ, POŠ_ID_Pohodništvo_Nočni pohod na Svibno

Avtor: | 8. 03. 2024 | Nekategorizirano, Zgodilo se je

Končno je prišla pomlad in s tem tudi naša druženja  z otroki in s starši na pohodih.

V torek, 5. 3. 2024, smo se odpravili na naš prvi letošnji pohod v sezoni. Zbrali smo se učenci, starši ter tudi  stari starši z matične šole in s podružnic – in to kar v lepem številu – več kot 90 udeležencev.

V večernem času smo odšli izpred matične šole proti Svibnu. Ker se hitro zmrači, smo kmalu prižgali naglavne svetilke in baterije ter si s tem pomagali pri hoji.

To je bilo pravo doživetje za vse učence, ker že nekaj časa nismo imeli pohoda z lučkami.

Pot je lahka in nezahtevna, razen zadnji del po koreninah do vrha.  Večina nas je dosegla vrh, ker pa so bili z nami tudi starejši dedki in babice, so nekateri počakali na prostoru za počitek malo pred vrhom.

Preživeli smo lep ostanek popoldneva in del večera v naravi ter nekaj storili za svoje zdravje.