Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti 2023/2024

Avtor: | 6. 11. 2023 | Projekti

V letošnjem šolskem letu smo za učence 7. razredov pripravili projekt z naslovom Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti.

Z metodo ZUIP in z uporabo dizajnerskega pristopa v podjetniškem izobraževanju bodo učenci razvijali štirinajst podjetniških kompetenc:

učinkovito komunicirati, prepoznati in oceniti priložnosti, sklepati posle in se pogajati, biti samo učinkovit, prilagajati se, navezovati stike in se mrežiti, ohranjati fokus, ustvarjalno rešiti problem, vztrajati, učinkovito uporabljati vire, ustvarjati vrednost, sprejemati odločitve, uravnavati tveganje in delovati gverilsko.

Učenci bodo spoznali poslovna modela Canvas in Lean Startup ter pripravo dobrega poslovnega pitcha (predstavitev poslovne ideje) in osnov finančnega opismenjevanja.

Na šoli bomo kot predavatelja gostili dr. Blaža Zupana.

Projekt bo potekal pod okriljem Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologije Republike Slovenije in Razvojnega centra Novo mesto.

Koordinatorica projekta: Anita Mirjanić