MŠ+POŠ: Šolska shema (2010 – )

Avtor: | 12. 11. 2023 | Projekti

S šolskim letom 2023/24 je začela veljati nova strategija za izvajanje šolske sheme v Sloveniji za obdobje šestih šolskih let – od 2023/2024 do 2028/2029.

Učencem že leta ponujamo sadje in zelenjavo iz lokalnega oz. domačega okolja. Prednost projekta je v tem, da Evropska unija nameni subvencijo za tovrstno razdeljevanje. Shema se izvaja z različnimi aktivnostmi. Učenci bodo o aktivnostih sproti obveščeni.

Šolsko leto 2023/24

Sadje in zelenjava se bosta ponovno razdeljevala ob torkih na MŠ in ob sredah na PŠ.

Več informaciji najdete na:

Šolska shema sadja, zelenjave in mleka | GOV.SI

Nekaj utrinkov iz preteklih let:

Šolsko leto 2022/2023

• S projektom želimo učencem omogočiti uživanje oz. jih spodbujati k uživanju zelenjave in sadja.
  • Skozi celo šolsko leto bomo učence osveščali  o pomenu zelenjave in sadja.

Sadje in zelenjavo bomo razdeljevali ob torkih na matični šoli in ob sredah na podružničnih šolah.

Šolsko leto 2020/2021

• S projektom želimo učencem omogočiti uživanje zelenjave, sadja, mleka in mlečnih izdelkov brez dodatkov.
  • Skozi celo šolsko leto bomo učence osveščali  o pomenu zelenjave, sadja, mleka in mlečnih izdelkov za zdravje.

Razdeljevanje živil v okviru Šolske sheme bo potekalo ob torkih na matični šoli, ob sredah pa na podružničnih šolah.