POŠ H_1.-5. razred: Ure športa na Fakulteti za šport

Avtor: | 29. 01. 2024 | Zgodilo se je

V četrtek, 25. januarja, smo realizirali predlog Kanovega, Gajinega in Astonovega očeta, g. Denisa Gornika, in pod njegovo organizacijo dopoldne aktivno preživeli na Fakulteti za šport. Točno ob osmi uri smo se z avtobusom odpeljali v Ljubljano. V avli Fakultete za šport so nas prijazno sprejeli in pozdravili g. Denis Gornik, g. Rok Vretič – dežurni fotograf – ter Mavrin Gašperšič, študent 3. letnika. Razdeljeni v 3 skupine smo najprej odšli v garderobe, kjer smo se preoblekli v športno opremo ter preobuli v čiste športne copate. Prvošolčki so nato v kantini pojedli šolsko malico ter se v spremstvu naših dveh učiteljev, Mateja in Marka, odpravili v prijetno ogret bazen ter uživali v osnovah plavalne tehnike prsno in v vodnih vragolijah. Učenci 2. in 3. razreda so s svojima razredničarkama odšli v dvorano Grintovec, kjer jih je že čakal študent Mavrin. Pod njegovo taktirko so skušali preplezati plezalno steno, igrali nogomet in košarko ter čisto prvič preizkusili svoje gibalne in motorične spretnosti na nekoliko novodoben način – na interaktivnih tleh. Učenci 4. in 5. razreda so bili v tem času aktivni v dvorani Škrlatica. Tam jim je profesor Stane Pinter postavil exathlon in različne ovire. Odpeljal jih je tudi v gimnastično dvorano, kjer so uživali v kopanju v “suhi vodi” (penaste kocke) ter se učili pravilnega padanja, s čimer se lahko prepreči marsikatera poškodba. Po uri vadbe so najmlajši odmor izkoristili za sušenje las in preoblačenje, učenci od 2.do 5. razreda pa so se okrepčali z malico. Nato so se skupine zamenjale, v bazen so skočili učenci 2. in 3. razreda, ostali pa odšli vsak v svojo športno dvorano. Po eni uri intenzivne vadbe je prišla še zadnja menjava. Dopoldan je prehitro minil in že je bila ura ena, ko smo se morali odpraviti na avtobus. Dobre volje ni manjkalo in obljuba g. Gornika, da bo naredil vse, da se v tem šolskem letu še enkrat srečamo, nam je raztegnila nasmeh vse do ušes. Še enkrat smo se mu iskreno zahvalili za nadvse zanimivo športno dopoldne, nato pa mu polni nepozabnih vtisov pomahali v pozdrav.