POŠ_Kresnice_Kulturni praznik

Avtor: | 10. 02. 2024 | Zgodilo se je

Učenci in učiteljice POŠ Kresnice smo v sredo, 7. 2. 2024,   obeležili slovenski kulturni praznik s proslavo, na katero smo povabili tudi babice in dedke. Zelo smo bili veseli in presenečeni, ker so se odzvali v res velikem številu, našteli smo jih kar 80. Učenci so se predstavili z deklamacijami, s pesmijo, z igro in s plesom. Na koncu so se preizkusili v kvizu, v katerem so pokazali veliko mero znanja o Prešernu. Prireditev je vodil sam France Prešeren, zaigral ga je učenec 4. razreda Lovro Rovšek Susman. Na ogled smo postavili tudi likovne izdelke, ki smo jih ustvarjali v zadnjem mesecu, s katerimi smo poustvarili dela slovenskih slikarjev in ilustratorjev. Učenci so s ponosom vodili svoje dedke in babice skozi galerijo v hodniku šole in jim razkazali umetnine iz naravnih materialov pred šolo.

Zapisala: Renata Guna