POŠ H_1.-5. r.: Velikonočne delavnice

Avtor: | 22. 03. 2024 | Zgodilo se je

Na prvi pomladni dan, v četrtek, 21. marca, so nas zopet obiskale aktivne članice U3 Litija in Šmartno ter Društva upokojencev Litija: ga. Milena Dimec, ga. Ivica Kos, ga. Rozalija Repovž, ga. Helena Čebela, ga. Vida Lukač, ga. Klavdija Mežnar in mlada prostovoljka Nežka Mežnar. Namen njihovega obiska so bile ustvarjalne delavnice z učenci na temo velike noči in materinskega dneva. Seveda smo jih najprej pogostili z bogatim zajtrkom in s kavico v naši zbornici, nato pa so z vsem potrebnim materialom, ki so ga prinesle s seboj, odšle v učilnice. Med prvošolčke sta se pomešali ga. Klavdija in prostovoljka Nežka, ki je tudi bivša učenka naše podružnice. Zanimivo jo je bilo opazovati pri ustvarjanju z otroki, saj ni dolgo nazaj tudi sama sedela v teh istih šolskih klopeh. Po dveh urah intenzivnega dela so nastali njihovi čudoviti izdelki: papirnata voščilnica večjega formata s šopkom rož in velikonočna dekoracija – zajčki in zajčice iz lesenih žličk. Učenci 2. in 3. razreda so pod mentorstvom ge. Helene in ge. Rozi ustvarili velikonočne košarice ter papirnato rožico. Naši najstarejši učenci pa so se z go. Vido in go. Ivico lotili polstenja. Nastali so čudoviti barvni pirhi. Ostalo pa jim je še dovolj časa, da so iz papirja ustvarili ptičico na palčki. Ustvarjalno dopoldne je prehitro minilo in že se veselimo druženja proti koncu koledarskega leta. Morda pa že v novih šolskih prostorih.