POŠ V, H, K, J_KD_Slovenski šolski muzej

Avtor: | 3. 04. 2024 | Zgodilo se je

V torek, 2. aprila 2024, so se četrtošolci vseh štirih podružničnih šol podali na zgodovinsko popotovanje v preteklost. V Slovenskem šolskem muzeju so si ogledali razvoj šolstva skozi čas, od prazgodovine pa skoraj vse do danes. Učenci so bili navdušeni nad starimi učbeniki, šolskimi mizami in drugimi predmeti, ki so bili nekdaj del šolskega vsakdana. Posebno doživetje pa je bila učna ura lepopisa. Učenci so se preoblekli v oblačila iz obdobja Dravske banovine in se podali v stare šolske klopi, postavljene v učilnico, kjer je na tabli pisalo 2. mali traven 1930. V učilnico je stopila stroga gospodična učiteljica, ki je najprej preverila snažnost vseh učencev. Nakit in pobarvani nohti nikakor niso sodili v učilnico iz preteklosti, kar je zapovedovala tudi šolska postava na steni učilnice. Kdor se pravil ni držal, ni ušel graji in sedenju na lesenem osličku v kotu učilnice. Gospodična učiteljica pa je učence poleg pravil lepega vedenja naučila tudi lepega oblikovanja črk. S peresi in črnilom so učenci pisali pisane črke nagnjene v desno. To pa je bila še posebej zahtevna naloga.