MŠ_4. razred: Obisk Slovenskega šolskega muzeja

Avtor: | 9. 04. 2024 | Zgodilo se je

Četrtošolci smo v sredo, 3. 4. 2024, obiskali Slovenski šolski muzej v Ljubljani. Ogledali smo si razstavo šolstva na Slovenskem vse od prazgodovine pa do danes in se udeležili zanimive in poučne učne ure lepopisa iz leta 1930. Spoznali smo pravila, ki so takrat veljala v šolah, se naučili pisanja s peresom in se urili v lepopisu. Vodila nas je stroga gospodična učiteljica, pri tem pa uporabljala stroge učne metode in kazni, kot so jih uporabljali nekoč (šiba v roki gospodične učiteljice, klečanje na koruzi).

Ugotovili smo, da so bili učitelji takrat veliko strožji, nedostopni, vladala je stroga disciplina red in snažnost. Kljub temu da smo se ob učni uri lepopisja vseeno zelo zabavali, pa smo si ob koncu le priznali, da je šola, kakršno imamo danes, veliko bolj prijazna.