Tekmovanje iz geografije 2023/24 (Vesna Vilčnik)

Avtor: | 5. 11. 2023 | Tekmovanja

Tema v šolskem letu 2023/2024 : GEOGRAFIJA ZAVAROVANIH OBMOČIJ

Vabljeni, da se udeležite tekmovanja iz znanja geografije.

Tekmovanji sta sestavljeni iz obveznega pisnega dela na šolski stopnji ter obveznega pisnega in terenskega dela na državni stopnji.

Šolska stopnja je sestavljena iz sklopa A (obča in regionalna geografija) in sklopa B (vsebine iz virov in literature); na državni stopnji je dodan še sklop C (terenski del tekmovanja).

Posamezni stopnji tekmovanja bosta izvedeni:

• šolska stopnja tekmovanja v torek 14. novembra 2023, ob 13. uri,
  • državna stopnja tekmovanja v soboto, 6. aprila 2024, ob 9. uri.

Za tekmovanje je predpisan seznam virov in literature. Za državno stopnjo tekmovanja se upoštevajo tudi viri in literatura s prejšnje stopnje. Poleg predpisane literature so lahko na tekmovanju vključene tudi splošne geografske in aktualne vsebine, povezane s predpisano tematiko, na državni stopnji tudi z lokacijo tekmovanja.

Priprave na tekmovanje bodo v ponedeljek in torek 6. šolsko uro oz. po dogovoru.

Prijetno raziskovanje.

Vesna Vilčnik, prof. geografije